Tłusty Czwartek w Kunicach

Tłusty Czwartek w Kunicach
13.02.2024

Zgodnie ze staropolskim powiedzeniem ,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek?? panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Sławno przygotowały przepyszne pączki i faworki, których można było skosztować na tegorocznym spotkaniu tłustoczwartkowym w dniu  8 lutego w strażnicy OSP w Kunicach.

Spotkanie zostało zorganizowane przez członkinie KGW z gminy Sławno  wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sławnie. Na wieczór tłustoczwartkowy przybyło wielu zaproszonych gości: I Wicewojewoda Łódzki Marek Mazur, Radna Sejmiku Ewa Wendrowska, Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, z-ca Wójta Beata Szlęzak, Przewodniczący Rady Gminy Sławno Stanisław Zdulski wraz z radnymi, Nadleśniczy Nadleśnictwa Smardzewice dr inż. Marcin Gołębiowski, emerytowany Wojewódzki Inspektor Weterynarii Włodzimierz Skorupski, emerytowany Inspektor Sanepidu w Opocznie Marianna Rożej, Wiceprezes ZOW ZOSP RP dh Tadeusz Cisowski, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb. Wojciech Rychliński, zastępca Burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski, Burmistrz miasta Białaczów Barbara Goworek, Wójt Gminy Mniszków Paweł Werłos, Wójt Gminy Poświętne Michał Franas, Przedstawiciele Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Przewodnicząca KGW Gminy Opoczno Lucyna Wąsik, Zarząd Opoczyńskiego Klubu Amazonek ,,Oka?, dyrektorzy szkół, prezesi OSP i sołtysi z Gminy Sławno oraz przedstawiciele strefy biznesu .

Wszystkich gości powitała przewodnicząca Gminnej Rady KGW Marianna Śmiechowska. W atmosferę karnawałowej zabawy wprowadził wszystkich występ zawodowych tancerzy Izabeli i Kacpra prezentując zmysłową sambę. Natomiast w dalszej części  z dużym poczuciem humoru zaprezentował się kabaret ?Wesołe Babki? z Kozenina z programem ?Życie na emeryturze? przedstawiając balet ?Jezioro łabędzie? i tańcząc rock a rolla, który rozbawił wszystkich gości do łez i pokazał że wiek nie ma znaczenia.  Pomysłowe i odważne tak można krótko określić panie z KGW, których występ jest podziwiany z ogromną ilością wyświetleń na portalu społecznościowym.

Z okazji zbliżających się Walentynek wszystkim przybyłym gościom wręczono piernikowe serce oraz pamiątkowe przypinki w formie róż, które pięknie dekorowały wszystkich gości.  

Ważnym punktem spotkania były gratulacje oraz wręczenie bukietu kwiatów od władz samorządowych gminy Sławno Panu Markowi Mazurowi za objęcie stanowiska I Wicewojewody Łódzkiego.

Po części artystycznej wszystkich przybyłych gości zaproszono na poczęstunek. Degustowano pyszne pączki i faworki oraz potrawy i przekąski przygotowane przez panie z KGW . Zbędne kalorie można było spalić podczas zabawy tanecznej do późnych godzin nocnych.

Lipiec 2024

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku